Çarşamba, 12 Haziran 2024

113126 ADA SİTE YÖNETİMİ

113126 ADA SİTE YÖNETİMİ

113126 ADA SİTE YÖNETİMİ

113126 ADA SİTE YÖNETİMİ

SİTE SAKİNLERİNİN UYMASI GEREKEN KURALLAR

SİTE SAKİNLERİNİN UYMASI GEREKEN KURALLAR

(634 Sayılı Kat Mülkiyet Kanunu)

 İkamet ettiğiniz konutlarda huzur ve güven içerisinde yaşamamız için Kat Mülkiyet Kanunu tarafından ortaya konulan kurallara mutlaka riayet etmemiz gerekmektedir. Uyulması gereken kurallar aşağıda olduğu gibidir.

 • Kat malikleri gerek bağımsız bölümlerini gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnemek ve yönetim planı hükümlerine uymakla karşılıklı olarak yükümlüdürler. Bu kanunda kat maliklerinin borçlarına dair olan hükümler, bağımsız bölümlerdeki kiracılara ve oturma hakkı sahiplerine veya bu bölümlerden herhangi bir suretle devamlı olarak faydalananlara uygulanır. Bu borçları yerine getirmeyenler kat malikiyle birlikte, müteselsil olarak sorumlu olur.
 • Çocukların blok içerisinde, blok giriş sahanlıklarında ve peyzaj alanlarında, oyun oynamalarına izin verilmez. Çocuklar, oyun oynamaları için çocuk parkı ve spor sahasında yönlendirilir. Çocuk parkı, spor sahası ve site ortak alanlarında, site sakinlerini rahatsız edici aşırı gürültü, edep ve ahlaka aykırı, hareket, küfür, yükseksesle bağırmak, çağırmak kesinlikle yasaktır.
 • Kat malikleri bağımsız bölümlerini, mesken kullanımı dışında, başka hiçbir maksat için kullanamazlar. Başka maksatla kullanılmak üzere kiralayamazlar, satamazlar. ortak yerlerine, telsiz, televizyon antenleri, flama, reklam panosu ve ilan asamazlar.
 • Kat malikleri, bağımsız bölümlerinde, diğer kat maliklerini rahatsız edecek nitelikte toplantılar düzenleyemez, gürültülü hareketlerde bulunamaz. Özellikle saat 22:00’den sonra, Televizyon ve radyo vb. sesleri komşularını rahatsız etmeyecek bir seviyede dinlenecektir. Bağımsız bölümlerde nişan, düğün gibi nedenlerde düzenlenecek toplantılarda öteki kat maliklerinin izninin alınması ve diğer malikleri rahatsız etmeme esastır.
 • Kat malikleri, bağımsız bölümlerinde oturmuyorlarsa, tebligat adreslerini, bu adresteki değişikliklere ve bağımsız bölümlerinde kiracı olarak veya başka bir sıfatla oturanların ad soyadı, telefon ve iş adreslerini derhal Yönetime bildirmekle yükümlüdür. Toplu yapıda bulunan mevcut bağımsız bölüme yapılan tebligat, bizzat şahsına yapılmış sayılır.
 • Konutumuzda tadilat yaptırmanız halinde, diafon sistemi ve yangın alarm sistemine zarar vermemek için site teknik personelinden görüş alınız, çıkan inşaat atıklarını, poşetler ve torbalar içerisine konulduktan sonra kendi imkanlarınızla site dışına çıkarınız. Çöp istasyonuna ve blok çevresine inşaat atıklarının bırakılması kesinlikle yasak olup, belediye tarafından cezai işlem uygulanmaktadır.
 • Taşınma esnasında yeşil alanlara zarar vermeyiniz. Bizzat nakliyecinize nezaret ediniz. Ortak alanda verdiği zararlar sizden tazmin edilir,  Koli, çöp gibi atıkları çevrede bırakmayınız.
 • Asansörlerde ve blok içlerinde sigara içmeyiniz. 12 yaşından küçük çocuklarınızın tek başına asansöre bindirmeyiniz. Asansör içerisinde oynamasına, blok içerisinde gürültü yapmalarına engel olunuz.
 • Yangın merdivenlerine ve sığınaklara eşya koymayınız. Koyulması için ısrar etmeyiniz. Daire dışına konulan eşyalar çöple birlikte alınır. 
 • Daire kapınız önüne ayakkabılık vb eşya koymayınız, Ayakkabılarınızı hijyen ve güvenlik amaçlı kapı önlerine bırakmayınız.
 • Balkon, cam ve yangın merdivenlerinden halı ve benzeri eşyalar silkelemek ve yıkamak kesinlikle yasaktır.
 • Çöp, sigara izmariti  ve diğer maddeleri balkon ve camlardan atmayınız.
 • Yangın çıkış ve Blok giriş kapılarını güvenliğiniz için kapalı tutunuz. Blok şifrenizi yabancılarla paylaşmayınız.
 • Çöplerinizin akmaması için sağlam poşetler kullanınız ve 19:00’dan önce ve Pazar günleri kesin olarak çöp çıkarmayınız.
 • Çöp alım zamanı PAZAR günü ve önceden duyurulmadıysa resmi tatiller hariç her gün 19:00’dur. Bu saatten sonra çöp toplanmayacaktır. Çöp alım saatleri dışında blok içerisine ve dış çevreye çöp bırakmayınız.
 • . Seyyar satıcı ve pazarlamacıların blok içlerine girmesini müsaade etmeyiniz. Görülmesi halinde Yönetime haber veriniz.
 • Aidatları ait her ayın son gününe kadar, Doğalgaz yakıtı belirtilen tarih aralığında ilan panolarında da belirtilen site banka hesabına yatırınız. 
 • Bloklarımızda uydu ve karasal yayın antenleri mevcut olup tüm daireler bu hizmetten yararlanmaktadırlar.
 • Araçlarınızı lütfen belirtilen park çizgisi aralığına park ediniz.  
 • Site içi özel park alanlarında tanker, tır, kamyon gibi araçlar ile tehlikeli madde taşıyan (yanıcı, patlayıcı, kimyasal) araçların park etmesi yasaktır. Blok içine motosiklet park etmek yasaktır.
 • Blok girişlerine ve engelli rampalarına park alanı dışındaki yerlere kesinlikle park edilmeyecektir. 
 • Dairelerinize dış cepheyi etkileyecek ve mantolamaya zarar verecek klima takılması işlemi yapılmadan önce Site Yönetimine danışınız.

 

              Huzurlu bir yaşam dileği ile saygılar sunarız. 

 

                                                                                                                                                                                  Site Yönetimi 

< >
SAĞLAM YAPITLAR
DOĞAYLA İÇ İÇE
HUZURUN ADRESİ
YAŞAM KALİTESİ

İletişim

Adres  : PARK EYMİR TOKİ KONUTLARI C2-4 BLOK NO:25
                                                                GÖLBAŞI / ANKARA
Telefon:0 312 484 48 01
Mail:fahrettin.1966@gmail.com
İDARİ İŞLER SORUMLUSU  
FAHRETTİN ÇAYDAŞİ (05052299172)

Neredeyiz ?

Beni Hatırla